Chmura dla małej firmy

W przypadku wyboru usług serwerowych bardzo często pojawia się pytanie, czy lepiej wybrać serwer dedykowany, wirtualny, a może pracy w chmurze. Każdy z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, a w poniższym tekście postaram się omówić najważniejsze z nich. Chmura dla małej firmy pójdzie w tym przypadku jako pierwsza na warsztat.

Kto oferuję chmurę?

Chmura taka jest usługą oferowaną przez zewnętrznego dostawcę, który pozwala na pracę w aplikacjach z wykorzystaniem łącza internetowego. W tym modelu nie ma konieczności instalowania aplikacji na urządzeniu końcowym użytkownika, wystarczy tylko by użytkownik, miał stały dostęp do internetu i już może pracować w takim modelu w chmurze. W przypadku serwerów dedykowanych mowa jest o urządzeniach końcowych, które znajdują się bezpośrednio w serwerowni Klienta. Z kolei w momencie, kiedy mówimy o serwerach VPS, mamy na myśli serwery wirtualne, które są kolorowane w serwerowniach zewnętrznych dostawców.

Chmura vs serwer dedykowany

Różnice między tymi rodzajami przechowywania danych są znaczące i w każdym przypadku polecane są one dla innych użytkowników. Chmura dla małej firmy jest rozwiązaniem zdecydowanie najlepszym, dlatego że pozwala na oszczędzanie powierzchni dyskowej. Chmura dla małej firmy może być dobrana w zależności od potrzeb konkretnej firmy w taki sposób, aby możliwe było wykorzystanie dokładnie tych mechanizmów, które są w danym przypadku niezbędne. Przy wyborze w większości przypadków towarzyszy nam doradca do spraw IT. Doradca taki jest w stanie dobrać idealny model chmury do naszych potrzeb.